to wspaniale!
załóż i rozwijaj fundacje
Inicjatywa, zapał, pomysł i chęć działania dla innych. Już wiesz, że masz to wszystko - pozostaje tylko zacząć działać i rozwijać siebie i swoją organizację. Cały proces współpracy zaczniemy od wybrania optymalnej formy prawnej, ale przed tym ustalmy jak najlepiej zabezpieczyć Ciebie, twoje pomysły i inicjatywy.
Pomożemy Ci podjąć decyzję, że jest to ten etap i na pewno ta chwila. A jeśli już zacząłeś to nie byłbyś na stronie Kancelarii gdyby nie kłopoty czy obawy. Nie czekaj dłużej – umów się na konsultacje prawne i wspólnie udajmy się w podróż do spełnienia Twoich marzeń.
Małe organizacje, coraz większe obowiązki – to powiedzenie coraz dosadniej oddaje obowiązki, jakie z coraz większą „pasją” na trzeci sektor nakłada ustawodawca. Kolejne obowiązkowe rejestry, problemy prawne, umowne czy rozliczenia dotacji, subwencji i innych środków publicznych.
Ochrona danych osobowych, zmiany rejestrowe, prowadzenie działalności odpłatnej, nieodpłatnej czy gospodarczej. Wszystko co dla Twojej organizacji jest problemem z nami znajdzie właściwą drogę rozwiązania.
Wybór formy prowadzonego biznesu to jedna z najważniejszych decyzji rzutujących na przyszłość. Od niej zależeć będzie przyszły sposób i tryb podejmowanych decyzji w firmie oraz zakres odpowiedzialności. Dlatego wiemy, że nie ma jednej odpowiedzi na pytanie która ze spółek jest najlepsza – różne są bowiem cele klientów.
Dla jednego odpowiednia będzie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, dla innych spółka jawna czy komandytowa. Już teraz umów się na spotkanie i omówmy ryzyko związane z prowadzeniem działalności w Twojej branży, wysokość obciążeń podatkowych, łatwości otwarcia i zamknięcia czy planowany rozmiaru biznesu.
Szukający prostszych a szczególnie tańszych rozwiązań dla prowadzenia biznesu z pewnością natrafiłeś na Spółkę komandytowo – akcyjną. Ile z prasowych mitów dotyczących tej spółki jest prawdą. W jaki sposób dzięki SKA zapłacić publicznych danin zwyczajnie mniej i czy plusy przewyższają minusy.
Umów się na spotkanie z adwokatem z Kancelarii Adwokackiej Uszyński SKA i dowiedz się czy warta uwagi jest ta forma prowadzonej działalności.
W Polsce blisko 830 tys. firm to firmy rodzinne. Z danych Instytutu Biznesu Rodzinnego wynika, że w przeciągu najbliższych pięciu lat sukcesję planuje ok. 57% firm rodzinnych. Przy czym tylko 8,1% następców przedsiębiorców deklaruje chęć poprowadzenia firmy stworzonej przez rodziców. Aby przeprowadzić skutecznie proces sukcesji, przedsiębiorcy muszą posiadać następców, którzy będą w stanie oraz będą chcieli dalej poprowadzić biznes, lub co najmniej sprawować w nim funkcje właścicielskie, powierzając zarządzanie profesjonalnemu zarządowi. Aby fundacja funkcjonowała efektywnie i odzwierciedlała cele, dla których została powołana, należy dobrze przygotować się do jej założenia.
Zapewni to koncentrację rodzinnej kontroli nad majątkiem w podmiocie pozbawionym wspólników czy właścicieli – co z kolei daje ochronę przed rozproszeniem kapitału rodzinnego (jego wyprzedażą) i przejęciem kontroli nad biznesem przez osoby trzecie.
Prawo cywilne zawiera katalog kilkudziesięciu nazwanych i zdefiniowanych. Oprócz tego możliwe jest zawieranie umów, które są nienazwane i do których stosuje się postanowienia kodeksu cywilnego dotyczące zobowiązań. Dodatkowo umowy różnią się miedzy sobą w szczegółach bądź też umowy tytułowane jako nazwane w istocie nie zawierają cech dla nich właściwych, przez co określają zupełnie inne zobowiązania dla stron. Należy przestać traktować okoliczność podpisania umowy jako czystą formalność gdyż jedna z podstawowych prawd brzmi – umowę podpisuje się w czasach pokoju na okoliczność toczonej między stronami wojny.
Umów się na spotkanie i wspólnie zadbajmy o to aby przyjęte regulacje umowne zabezpieczały Twoje interesy w sposób optymalny.
Od pojawienia się pomysłu do rozwiniętego biznesu droga jest niezwykle daleka. Sam pomysł wymusza na pomysłodawcy zainicjowanie, zabezpieczenie i rozwój funkcjonowania szeroko pojętego otoczenia prawnego, finansowego i instytucjonalnego. Począwszy od oceny na poziomie przedsiębiorczym, przez wybór odpowiedniej formy prawnej, ukształtowanie zabezpieczenia prawnego, aż po współpracę z instytucją finansową.
Funkcjonowanie w Polsce i poza jej granicami. Umów się na spotkanie i wspólnie zacznijmy realizować Twoje marzenia.
z siedzibą w Warszawie, ul. Broniewskiego 48/127, 01-771 Warszawa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000966988, NIP 118-224-05-48, REGON 521818674 o kapitale zakładowym w wysokości 50.000,00 zł , w pełni wpłaconym
Tel. 608-550-509,
Numer konta:
62 1020 5242 0000 2902 0562 9078